Eko dziecko

Jak nauka w prywatnej szkole może wpłynąć na umiejętności dziecka?

jak-nauka-w-prywatnej-szkole-moze-wplynac-na-umiejetnosci-dziecka

Wybór odpowiedniej szkoły może zagwarantować twojemu dziecku świetlaną przyszłość. Kompleksowo wyposażone zaplecze edukacyjne, doświadczeni dydaktycy, interesujące zajęcia pozalekcyjne oraz szereg innych zalet. To właśnie główne elementy, z których składa się prywatna szkoła podstawowa (Wrocław). Dlaczego warto posłać do niej dziecko? Już odpowiadamy!

Zajęcia z native speakerem — nauka angielskiego już od najmłodszych lat

Znajomość języka angielskiego to w obecnych czasach jedna z najpopularniejszych, ale i najczęściej wymaganych kompetencji. Zaczynając naukę już na wczesnym etapie edukacji, Twoje dziecko ma szansę zapoznać się z obcym dialektem w najlepszym okresie intensywnego rozwoju jego mózgu. Dzięki styczności z nauczycielem, który posługuje się wyłącznie językiem angielskim, będzie musiało wyrażać swoje zadowolenie i frustracje w sposób zrozumiały dla prowadzącego. To pomoże mu posługiwać się językiem kreatywnie i naturalnie w danym kontekście.

W ciągu 8 lat będzie poznawać coraz bardziej skomplikowane zagadnienia, zaawansowaną gramatykę oraz prowadzić konwersacje na wysokim poziomie. Dzięki temu wkraczając do szkoły średniej, wyższej, a następnie na ścieżkę kariery, będzie miało w kieszeni chociaż jedną, bardzo wartościową umiejętność.

Autorskie metody nauczania — budowanie pewności siebie i rozwijanie zainteresowań

Technologia idzie do przodu a wraz z nią również metody nauczania. W nowoczesnej, prywatnej szkole styczność z komputerami oraz tabletami jest na porządku dziennym. Dzieci uczą się programowania, które w przyszłości może im się przydać w szeregu różnych zawodów.

Istotną częścią autorskich metod nauczania jest także indywidualne podejście do każdego ucznia. Dzięki maksymalnie kilkunastoosobowym klasom nauczyciel ma możliwość poświęcenia równej uwagi wszystkim swoim podopiecznym. Wspólnie odkrywają ich silne strony, jak i obszary, w których potrzebują nieco wsparcia i np. korepetycji. Ponadto dzieci uczą się o wartości każdego człowieka, w tym samych siebie. Dzięki temu budują otwarty umysł, odwagę do nowych doświadczeń i pewność siebie.

Edukacja z zakresu ekologii — prywatna szkoła podstawowa Wrocław

Chociaż w szkołach prywatnych uczniowie muszą być za pan brat z najnowszymi urządzeniami elektronicznymi, nauczyciele nie zapominają o istocie bycia blisko z naturą. Dzieci uczą się poszanowania dla przyrody, tego, w jaki sposób mogą dbać o zagrożone gatunki zwierząt oraz roślin i minimalizować swój negatywny wpływ na zmiany klimatyczne. Dowiadują się także jak edukować innych w tym zakresie, aby nie wywoływać kłótni czy sporów, ale w kulturalny i miły sposób przedstawiać swój punkt wiedzenia i argumenty.

Prywatna szkoła podstawowa (Wrocław) pilnuje, aby dzieci budowały ze sobą silne więzi, rozwijały swoje zainteresowania, dbały o planetę i odnosiły się do każdego (zwłaszcza samego siebie) z szacunkiem. Warto rozpatrzyć placówki znajdujące się w Twojej okolicy i porównać je do szkół publicznych. Najważniejsze, to wybrać szkołę, która będzie sprzyjała rozkwitowi pociechy i w której będzie się czuło bezpiecznie.